Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Fundacja Krajowy Depozyt Biblioteczny

Utworzono dnia 24.07.2023

 

Fundacja Krajowy Depozyt Biblioteczny: https://depozytbiblioteczny.pl/

Głównym celem fundacji jest prowadzenie działalności kulturalno-oświatowej, polegającej na rozwoju, promowaniu i upowszechnianiu czytelnictwa. 

Krajowy Depozyt Biblioteczny w najbliższym horyzoncie czasowym dokona integracji najpopularniejszych systemów zdalnych katalogów bibliotecznych (m.in. MOL, Prolib, MAK+, Alma, Mateusz, SOWA, etc.) z katalogiem elektronicznym Depozytu Bibliotecznego.

Czytelnicy zyskają dostęp do zbiorów za pośrednictwem bezpiecznej aplikacji elektronicznej, w ramach której będą mogli wypożyczyć (lub zarezerwować) rzadką, poszukiwaną przez siebie książkę z dowolnej biblioteki partnerskiej, w której ona się znajduje.

Krajowy Depozyt Biblioteczny stawia przede wszystkim na tytuły out of commerce [niedostępne w obrocie handlowym – ang.], które na rynku nie są dostępne (lub ich dostępność jest wyjątkowo ograniczona) z różnych przyczyn, np. wygasły prawa wydawcy do wznowienia wydania,  nabycie lub wypożyczenie danego egzemplarza wiąże się z wysokim kosztem, przekraczającym możliwości przeciętnego czytelnika. Fundacja chce te przeszkody zniwelować.

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Dane adresowe:

Gminna Biblioteka Publiczna

ul. Wejherowska 10

84-110 Krokowa

tel. 58 673 99 46

e-mail: biblioteka@gbpkrokowa.pl

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 17

W poprzednim tygodniu: 50

W tym miesiącu: 223

W poprzednim miesiącu: 230

Wszystkich: 22349