Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 34:

Warsztaty plastyczne w Krokowej

Utworzono dnia 16.01.2015

     14 stycznia o godz. 14:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krokowej odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 8 - 13 lat. Uczestnicy podjęli się zadania stworzenia plakatu informacyjnego na temat warsztatów przy użyciu farb akrylowych. 

czytaj dalej na temat: Warsztaty plastyczne w Krokowej

II NOC W BIBLIOTECE przed nami

Utworzono dnia 14.01.2015

     Serdecznie zapraszamy chętne dzieci na drugą edycję "NOCY W BIBLIOTECE", która odbędzie się w filii w Wierzchucinie w drugim tygodniu ferii zimowych 10/11 lutego (wtorek/środa) od godz. 20.00 do 9.00. Prosimy dzieci o przyniesienie własnej karimaty, śpiwora, poduszki, pidżamy, przyborów toaletowych i dobrego humoru. Przewidziana jest wspólna kolacja i śniadanie. Zapisy przyjmowane są w filii w Wierzchucinie lub pod tel. 58 572 64 68

Liczba miejsc ograniczona!

czytaj dalej na temat: II NOC W BIBLIOTECE przed nami

Warsztaty plastyczne w Żarnowcu

Utworzono dnia 13.01.2015

     12 stycznia o godz. 15:00 w bibliotece w Żarnowcu odbyły się pierwsze w nowym roku warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 8 - 13 lat. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę ilustratorów stwarzając, przy użyciu farb akrylowych, autorskie ilustracje do ulubionych książek dla dzieci.  

czytaj dalej na temat: Warsztaty plastyczne w Żarnowcu

Konkurs plastyczny w bibliotece

Utworzono dnia 12.01.2015

Gminna Biblioteka w Krokowej ogłasza KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ ULUBIONY BAJKOWY BOHATER”

Celem konkursu plastycznego jest popularyzacja literatury dziecięcej i wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją przez rodziców/ rodzica lub opiekuna prawnego uczestnika regulaminu w całości, którzy zobowiązują się do przestrzegania określonych w nim zasad.

Uczestnicy: wiek 6 - 16 lat

Warunki techniczne:

Uczestnik może zgłosić do konkursu 1 pracę plastyczną, wykonaną samodzielnie, dowolną techniką plastyczną. W konkursie mogą brać udział jedynie te prace, które nie zostały nigdzie opublikowane ani nie brały udziału w żadnym konkursie. Uczestnik przesyła prace w formie papierowej w formacie nie mniejszym niż A4 i nie większym niż A3. Prace należy podpisać na odwrocie wg szablonu: tytuł pracy, nazwisko i imię, miejscowość, wiek, klasa, szkoła. Prace należy dostarczyć do biblioteki w Krokowej, Wierzchucinie lub Żarnowcu w terminie do dnia 31 marca 2015 r.

Prawa autorskie – wykorzystanie prac:

Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej (bez wypłacania honorariów autorskich) reprodukcji prac w formie graficznej na stronie www biblioteki, w formie papierowej jako część ulotki, plakatu oraz innych publikacjach pokonkursowych mających na celu reklamę konkursu plastycznego i życia biblioteki w przestrzeni publicznej.

Terminarz konkursu:

12-01-2015 – początek konkursu

31-03-2015 – termin przyjmowania prac konkursowych

Konkurs organizowany jest na terenie Gminy Krokowa. Ogłoszenie listy laureatów nastąpi do dnia 17 kwietnia 2015 r. Informacje o wynikach konkursu plastycznego zostaną zamieszczone na stronie www.krokowa.naszabiblioteka.com oraz na naszym profilu na stronie Facebook.com

Nagrody: rzeczowe

Organizator konkursu: Gminna Biblioteka Publiczna w Krokowej

czytaj dalej na temat: Konkurs plastyczny w bibliotece

Warsztaty plastyczne w Białogórze / 16.12.2014

Utworzono dnia 17.12.2014

    16 grudnia o godz. 16.00 w świetlicy w Białogórze odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci, które zorganizowane zostały przez naszą bibliotekę. Dzieci miały okazję stworzyć własne wieńce świąteczne. Dziękujemy Pani Beacie Behmke za pomoc przy realizacji spotkania.

czytaj dalej na temat: Warsztaty plastyczne w Białogórze / 16.12.2014

Listopadowe spotkania plastyczne

Utworzono dnia 16.12.2014

       W listopadzie w bibliotece w Wierzchucinie odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których chętne dzieci miały okazję stworzyć własnoręcznie lampiony adwentowe. Najpierw dzieci wycięły z papieru wzór laterenki, zrobiły okienka na ściankach i wypełniły je przepuszczającą światło bibułką. Nakleiły na lampiony ciekawe wzory i pomalowały białe ściany farbami.

Wierzchucińska szopka zdobyła I miejsce!

Utworzono dnia 16.12.2014

       W dniach 17 – 21 listopada w wierzchucińskiej bibliotece dzieci z zapałem pracowały nad wspólnym projektem „Szopki Krokowskiej”, która następnie wysłana została na konkurs organizowany przez Muzeum Regionalne i Zamek w Krokowej. Opiekunem zajęć była Kinga Laddach.

 

Szopka wykonana została własnoręcznie przez dzieci oraz opiekuna, a wzorować miała się na wyglądzie typowej zagrody gburskiej. Z kamienną podmurówką, drewnianymi ścianami i słomą na dachu. Scenka w szopce również zawierać miała detal nawiązujący do naszego regionu. Figurka Jezuska okryta została chustą z kaszubskim wzorem. Przed chatą postawione na straży zostały anioły z diabelskimi skrzypcami w ręku.

 

13 grudnia nastąpiło ogłoszenie wyników. Wierzchucińska szopka zdobyła I miejsce.

 

Chcielibyśmy podziękować Muzeum Regionalnemu, Zamkowi w Krokowej oraz wspaniałym dzieciom, które znalazły czas, odwiedziły bibliotekę i wspólnymi siłami stworzyły piękne dzieło: Weronice Minga, Annie Radtke, Wiktorii Bulczak, Jakubowi Bulczak, Marcinowi Bemka, Kacprowi Dampc, Kindze Kuhn, Patrycji Karczmarczyk, Mateuszowi Daleckiemu oraz Juli Riga.

czytaj dalej na temat: Wierzchucińska szopka zdobyła I miejsce!

Bezpłatne kursy językowe w bibliotece

Utworzono dnia 04.12.2014

     W naszych bibliotekach dostępne są bezpłatne kursy językowe dla dorosłych i młodzieży z języka hiszpańskiego i włoskiegokurs fotografii i Photoshopu, a także kurs nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wystarczy przyjść do wybranej biblioteki, zadeklarować chęć odbycia kursu, a także podać swój adres e-mail, na który wysłane zostaną dane logowania. Są to kursy e-learningowe, zatem można  z nich korzystać zarówno w bibliotece jak i we własnym domu, wystarczy komputer z dostępem do Internetu.

czytaj dalej na temat: Bezpłatne kursy językowe w bibliotece

Zakup nowości do bibliotek - Priorytet 2

Utworzono dnia 03.12.2014

     Z wielkim zadowoleniem pragniemy poinformować, iż Gminna Biblioteka Publiczna w Krokowej została beneficjentem programu pod nazwą „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych - Priorytet 2”, realizowanego przez Bibliotekę Narodową w ramach Narodowego Programu Rozwoju CzytelnictwaStrategicznym celem priorytetu jest nawiązanie partnerstwa i współpracy bibliotek publicznych i szkolnych w środowisku lokalnym, a także zwiększenie poziomu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz poprawa jakości obsługi czytelniczej tych grup.

Zaprosiliśmy do udziału w projekcie biblioteki z takich szkół jak: Szkoła Podstawowa im. Jana Drzeżdżona w Lubocinie, Szkoła Podstawowa w Sławoszynie, a także Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wierzchucinie.

Na realizację tego działania przyznano nam dofinansowanie w wysokości 6 000 zł, a koszt całego projektu wyniósł 8 815,51 tys. zł.

 

                

 

Zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

czytaj dalej na temat: Zakup nowości do bibliotek - Priorytet 2

Warsztaty plastyczne w Prusewie / 19.11.2014 r.

Utworzono dnia 20.11.2014

     19 listopada o godz. 15.00 w świetlicy wiejskiej w Prusewie odbyły się kolejne warsztaty plastyczne dla dzieci ( głównie w wieku 6 - 12 lat), które zorganizowane zostały przez naszą bibliotekę. Dzieci miały okazję stworzyć własne ozdoby jesienne. Temat zajęć: „Sposób na wianek”.  

czytaj dalej na temat: Warsztaty plastyczne w Prusewie / 19.11.2014 r.

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Dane adresowe:

Gminna Biblioteka Publiczna

ul. Wejherowska 10

84-110 Krokowa

tel. 58 673 99 46

e-mail: biblioteka@gbpkrokowa.pl

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 47

W poprzednim tygodniu: 62

W tym miesiącu: 221

W poprzednim miesiącu: 256

Wszystkich: 20883